blogerska-merenda-albatrosmedia

Hlášení z blogerské merendy Albatrosmedia

Pro první jarní merendu s Albatrosmedia nemohl být zvolen krásnější den. Sluneční paprsky rozjasňovaly celý Žižkov včetně útulné kavárny Vincaffe a jarem překypoval i edičák.

Vincaffe je už před druhou hodinou plné blogerů a recenzentů, proto naše opozdilecká trojka s hnízdí až v rožku u dveří. Kudrnatý číšník úslužně přispěchá s dvojkou bílého a upozorní nás, že na nebeské dortíky si musíme počkat až po prezentaci.

 

blogerska-merenda-albatrosmedia

 

Složka s chystanými tituly je tentokrát docela macatá a je jasné, že si vyberou všichni napříč žánry. Jelikož kopeme za krimi tým, naši pozornost si získaly thrillery.

 

Dokonalé stopy Helen Fieldsové poučí čtenáře o úskalí dokonalého zločinu. Thriller je předzvěstí napínavé četby; na obzoru je i možnost zfilmování a román se chlubí dynamickým stylem vyprávění.

 

dokonale-stopy-helen-fields

 

Manželka mezi námi je dílem dvou autorek. Greer Hendricks a Sarah Pekkanen obohatí naše knihovničky o psychologický thriller o manželství a temných zákoutích mezilidských vztahů. Přestože kniha nese označení thriller a TOP, neočekávejme žádnou náročnou četbu a nápor na mozkové závity. Anotace silně připomíná Poslední paní Parrishovou, která taky vznikla spojením dvou autorek, a tak predikujeme, že Manželka mezi námi poslouží spíše jako výplň volného času při cestách metrem.

 

manzelka-mezi-nami-motto

 

Karen Cleveland nám naopak pěkně zatopí. Než se vrhla na spisovatelskou kariéru, pracovala jako analytička CIA a šest let se pohybovala v protiteroristické jednotce. Thriller Musím to vědět tak slibuje spoustu autorčiných pracovních zkušeností promítnutých na papír a získá si tak pozornost především čtenářů špionážních románů.

 

musim-to-vedet-motto

 

Velké nadšení vyvolává rovněž chystaná novinka Camilla Läckberg s názvem Čarodějnice. Švédská autorka nás už v minulosti svými romány přesvědčila o tom, že v kruté severské detektivce se může skrývat i půvab, a na její další knihu jsme dlouho čekali. Čarodějnice nám opět připomene hlavní vyšetřovací dvojici, Patricka a Eriku, a v idylické Fjallbacce se o slovo opět přihlásí hrůzný zločin propojený s minulostí.

 

carodejnice-severskekrimi

 

Na jaro a léto tedy budeme dobře zásobeni a můžeme tak rozproudit volnou konverzaci. Barový pult se už prohýbá pod náporem zdravých i kalorických bomb a karafu s malinovou limonádou číšníci nestačí dolévat. A jelikož jsme se po třech měsících sjeli ze všech koutů republiky i Slovenska, máme všichni co říct.

 

blogerska-merenda-jarni-severskekrimi
Za foto děkujeme Jitce!

 

Monika Mudrová

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.