blogerska-merenda-2017

Knihomolská merenda, aneb co nás čeká a nemine

 

Čtvrtky už od pradávna patřily knihám a literatuře a 16. března 2017 tomu nebylo jinak. Albatros media spolu se všemi svými  přidruženými nakladatelstvími uspořádali malou veselici pro své věrné blogery.

 

Pozvánka si žádala co nejhojnější účast a myslím, že v tomto ohledu mohl být náš hostitel nadmíru spokojený. Do malého konferenčního sálu s úderem půl šesté začali trousit nadšení a zvídaví knihomolové a díky bohatému bufetu jejich první kroky nezamířily hned k sedačkám. Ze Severského krimi jsme se podobné merendy účastnili poprvé, ovšem počáteční nervozitu okamžitě rozptýlila Soňa Svačinová. S milým úsměvem navigovala všechny návštěvníky do sálu a abychom byli v obraze, nafasovali jsme materiály a podklady k hlavní prezentaci.

 

Ano, ta s tím chlebíčkem jsem samozřejmě já :) společně s Terezou Špetlíkovou.

blogerska_merendazdroj: http://www.cooboo.cz/blog

 

Jelikož přesnost je výsada nejen králů, ale i vášnivých čtenářů, nebylo nutno s programem otálet a prezentace mohla začít včas. Vzhledem k 20. výročí s Harrym Potterem byla velká část věnována připravovaným novým vydáním, s jejichž obálkami si grafici s láskou vyhráli. Na nové vydání série se s letní pauzou můžeme těšit už od června 2017, kdy každý měsíc vyjde jeden díl. Ruku v ruce s Harrym Potterem kráčejí i Bradavické učebnice, které se letos v květnu rovněž dočkají nového kabátku.

 

Leták_HP_Distri_3.indd

 

Na své si však přišli nejen milovníci fantasy, velké novinky se na knižní pulty chystají napříč všemi žánry. Fragment své čtenáře potěší thrillerem autorky Univerzity výjimečných Stačí jen chtít, který slibuje napínavé čtení pro fanoušky žánru Young Adult. Tomuto thrilleru v závěsu šlape na paty první díl série mladičké autorky Estelle Maskame Víš, že tě miluju? Romány vycházejí v březnu a v červnu, tudíž se už brzy od našich kolegů dočkáme recenzí.

 

Pro vyzrálejší čtenáře se chystají hotové lahůdky. Zdá se, že vesmírné téma poslední dobou táhne, protože z prostředí kosmu se chystají hned dva romány. Nás zaujal především Kosmonaut z Čech z pera Jaroslava Kalfaře, který čtenáře láká na kombinaci intergalaktické odysey lásky, ambicí a sebeobjevování. Hořký humor je devízou románu Loutkář od Josteina Gaardera. Dojemný příběh o osamělém lingvistovi navštěvujícím cizí pohřby, na nichž pozůstalé baví smyšlenými historkami o zesnulém, se jistě stane bestsellerem stejně jako autorův předchozí kus Sofiin svět.

 

Pro nás v Severském krimi ovšem bude rozhodující 11. květen. Jo Nesbo je notoricky známým jménem v žánru krimi a jeho chystaný thriller Žízeň je dlouho očekávanou novinkou Knihy Zlín. Harry Hole se vrací v plném nasazení a jeho sarkasmus bude opět hlavní přísadou příběhu, který věští dramatický děj plný překvapivých zvratů. My se rozhodně těšíme!

 

zizen-jo-nesbo

 

Aby nás členové nakladatelství po výživné prezentaci trochu rozhýbali, čekala na nás záludná a napínavá soutěž. Aby nám v nesnázích trochu pomohli, jednotlivé týmy si vylosovaly svého “předáka”, jímž byl někdo z členů nakladatelství. Náš tým si přidělil Sylvii Drkošovou a nelitovali jsme ani na moment. Soutěžní test se skládal ze tří částí, kdy jsme hádali knihu podle výřezu z obálky, podle úryvku a podle filmového záběru. Ti blogeři, kteří se nezaměřují na konkrétní žánr, byli ve značné výhodě a ani chvíli neváhali, zejména díky nim pak náš tým pod křídlem Sylvie Drkošové vyhrál. Na výherce čekala dárková taštička s románem Kruh, powerbankou a dvěma volňásky do kina. Největší výhrou ovšem byla soutěž sama o sobě, neboť přátelská řevnivost všech týmů vytvářela nepřekonatelnou atmosféru.

 

Vítězové soutěže:

17321488_1504156256270941_1486656770_n

 

Za nás mohu říci, že merenda se vskutku vyvedla a doufáme, že nebyla zdaleka poslední!

 

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.