blogy_knizni

Knižní blogy: 5 tipů na blogy, které byste si měli přečíst

 

Skalní fandové detektivek, jejichž kolébkou je krásná skandinávie, jistě vědí, na které webovky kliknout, aby načerpali novou inspiraci k horlivému knihomolení. Pro ty, kteří se zatím v této oblasti teprve rozkoukávají a jako doma se cítí jen na našem webu Severskekrimi.cz, je tady přehled blogerů, na jejichž stránkách se jistě nebudete nudit a odkud na vás dýchne nejen atmosféra severu.

 

Orvokki.sk

2016-07-03_1646Mladá slovenská rodačka přesazená do jihomoravské metropole sama sebe charakterizuje jako příležitostnou, Finskem posedlou cestovatelku a hlavně vášnivou čtenářku – za což jsme samozřejmě rádi, jelikož v bohatém seznamu literatury na blogu Barbory Štefkovič si vybere rozhodně každý!

Blog funguje od roku 2010 a najdeme zde stopy opravdu širokého okruhu zájmu autorky. V sekci O cestování se doporučuji zdržet déle a důkladně pročíst autorčiny záznamy z cest. Kromě poutavého čtení si odtud odnesete i mnohá poučení, chystáte-li se vycestovat. Přehled severské krimi zveřejněný na blogu je rovněž dechberoucí a jako studnice inspirace více než dostačující. Pokud budete nějakou knihou ze seznamu uchváceni, je k dispozici i rok vydání a nakladatelství pro snadnější vyhledávání, autorka tedy opravdu myslí na všechno. Nadšený čtenář pak jistě uvítá i sekci Knižní bazar, kde může od Barbory odkoupit vystavené tituly.

Co nenajdete na blogu, to vám prozradí vševědoucí Facebook! Barbora Štefkovič na sociálních sítích opravdu nezahálí a Facebook i Instagram pravidelně fanoušky informuje o přečtených knihách, knižních novinkách a cestování. Tak dejte Like!

Blog: http://orvokki.sk/
Přehled severských detektivek: http://orvokki.sk/o-knihach/severske-detektivky-prehlad/

Facebook: https://www.facebook.com/orvokkiblog
Instagram: https://www.instagram.com/orvokkit

Twitter: https://twitter.com/Orvokit

 

Holkamodrookata.blogspot.cz

2016-07-03_1705Kdo jiný by se v knihách měl vyznat lépe, než zkušená knihovnice? Oblíbený blog prostějovské knihovnice Jitky Kadlecové rozhodně není na recenze a články nejen o knihách skoupý. Přehledně naservírované příspěvky jsou sondou ze života sympatické milovnice knih a kultury a najdeme zde i zajímavé perličky, jako například krátké povídání o setkání autorky blogu s panem Fulghumem.
Paní Kadlecová je samozřejmě aktivní i na Facebooku a díky šikovně pořizovaným fotografiím je její facebooková stránka i pastvou pro oči.

Blog: http://holkamodrookata.blogspot.cz/
Facebook: https://www.facebook.com/Holkamodrookata
Instagram: https://www.instagram.com/holkamodrookata/
Twitter: https://twitter.com/holkamodrookata

 

Wolfdraven.eu

wd_logo-300x102Blog autorky Wolf Draven dělá svým vzhledem čest drsnému severu. Wolf Draven spolupracuje mimo jiné i s nakladatelstvím Host, Jota, Fragment, Kniha Zlín a mnohými dalšími. Sekce Recenze vás pak doslova pohltí a ani si nevšimnete, kolik času jste na blogu strávili – nepřeberné množství recenzí je pojato opravdu velmi poutavě a svádí k přečtení každé recenzované knihy. Sami se o tom můžete přesvědčit nejen na samotném blogu, ale i na našem webu: Recenze – Němá dívka

Blog: http://wolfdraven.eu
Facebook: https://www.facebook.com/dreambookshelves/

 

Marketaruzickova.cz

Na své si čtenáři přijdou rovněž na webovkách Markéty Růžičkové. Autorka na sebe mimo jiné práskla také to, že slavným spisovatelům také trochu fušuje do řemesla – jak a kdy se k psaní dostala a mnoho dalšího se dočtete v sekci O mně. Jako důkaz pak poslouží odkaz Moje tvorba, kde se sami můžete přesvědčit o tom, že autorka umí napsat mnohem víc, než jen recenze, o které na blogu ovšem ochuzeni nebudeme. Najdeme zde velmi přehledné rozdělení na recenze filmové, audiknižní a papírově knižní, abychom zbytečně netápali. Ani Markéta není výjimkou, tudíž ji mimo blog nalezneme i na facebooku.

Blog: http://marketaruzickova.cz
Facebook: https://www.facebook.com/blogmarketyruzickove/
Pinterest: https://cz.pinterest.com/markruzickova/

 

 

Schefikuvblog.eu

petr_capekPřednost dostaly dámy a nyní už se dostáváme k pánovi na holení. Schefikův Blog už si snad toto označení ani nezasluhuje, spíše než blog se jedná o skvěle propracované a profi webové stránky, které odráží autorovu vášeň ke knihám. Petr Čapek, který blog spáchal, rozhodně nezahálí a můžeme se jen divit, jak to všechno stíhá. Na stránkách najdeme opravdu vše, od knih přes komiksy až po rozhovory s autory. Doporučuji si při prohlížení Schefikova blogu hlídat čas, jinak se může stát, že se začtete natolik, až se zkrátka zapomenete. Pokud by to někomu bylo málo, i Petra Čapka nalezneme na Facebooku.

Blog: http://www.schefikuvblog.eu
Facebook: https://www.facebook.com/SchefikuvBlog
Instagram: https://www.instagram.com/schefik
Twitter: https:/twitter.com/schefiik

 

 

 

 

 

 

 

Zdroj fotografií: goodreads.com, marketaruzickova.cz, instagram.com/orvokkit, instagram.com/holkamodrookata, http://wolfdraven.eu

 

Pokračujte na TOP 10 detektivek roku 2016.