vetrne_duse

Novinka: Větrné duše, Mons Kallentoft

 

Pokud jste fanouškem Monse Kallentofta a těšíte se na sedmý případ  inspektorky Malin Forsové, tak se dočkáte už v tomto měsíci. V březnu totiž vychází  kniha s názvem Větrné duše.

Vzduch se chvěje horkem. Na Linköping se žene letní bouřka neobvyklé síly. V pečovatelském domě je nalezen devětasedmdesátiletý Konrad Karlsson, oběšený na šňůře od signalizačního zvonku. Okolnosti úmrtí ukazují na sebevraždu. Všichni, kdo Konrada znali, však tvrdí, že měl i přes zdravotní problémy silnou vůli žít. U personálu byl oblíbený a pro Malininu dceru Tove, která je v domově na letní brigádě, se stal jakýmsi náhradním dědečkem. Podezření, že se ve skutečnosti jednalo o vraždu, posilují i výsledky pitvy. Vyšetřování je v plném proudu, ale nic do sebe nezapadá, informace si protiřečí. A navíc — kdo mohl těžit ze smrti nemocného starce, dokonce i ve společnosti, která kvůli penězům přestává dbát o lidskou důstojnost?

Ukázka z knihy:

 

Autor: Mons Kallentoft
Přeložila:  Marie Voslářová
ISBN: 978-80-7491-547-5
Vyjde:  v březnu 2016

 

nakladatelství Host již od tohoto autora vyšlo:

Zimní oběť (2011), Letní smrt (2011), Podzimní vražda (2012), Jarní mrtví (2013), Páté roční období (2014), Vodní andělé (2015).

 

Recenze:

Zimní oběť

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.