Složka 64 – Jussi Adler Olsen

 

Teprve před 40 lety byla „nepřizpůsobivá“ nebo také jednoduše nešťastná dánská žena deportována na malý ostrov, kde zlomyslnost, špatné zacházení a týrání byli na denním pořádku. Nete Hermansenová sem přišla, ale byla i schopná odejít. Alespoň si to myslela. Den, kdy minulost vyšla najevo, byl jedním z nejkomplikovanějších začátků nového vyšetřování Oddělení Q. Co Nete zatajovala o své minulosti? Jak se stala sama sebou? Kam zmizeli lidé z jejího okolí? A kdo za tím stojí?

I přes to že má policejní superintendant Carl Mørck plné ruce práce díky vyšetřování vraždy, do které je zapletený, a nefukčnímu osobnímu životu, tak ho jeho dva kolegové tlačí do znovuotevření případu starého 23 let.

Tento malý vyšetřovací tým si záhy uvědomí, že toto je jen kousek nečeho většího – něco, co se dosud vymykalo. Tato zvěrstva stále pokračují. S tichou odhodlaností začíná práce na případu a Carlova touha roste, když vidí jak kolegové Rose a Assada tento případ těžce zasáhl. A jakmile si Carl myslí, že našel klíč k tomuto případu, tak se na scéně objeví nová skutečně chladnokrevná osoba.

 

 

 

 

 

 

 

Autor: Jussi Adler Olsen

Zdroj: Jussiadlerolsen.cz