Žena v kleci – Jussi Adler Olsen

zena_v_kleciBěhem nádherného zimního dne zmizí beze stopy mladá a nadějná politička Merete Lynggaardová. Média nezajímá nic jiného něž tento příběh a jejich titulky zobrazují vše od zabití po plánované dobrovolné zmizení. Policie rozjíždí obrovské vyšetřování, ale bez kýženého výsledku. Merete Lynggaardová zmizela bez jakéhokoliv motivu z povrchu zemského.

O několik let později se začne o tento případ zajímat Carl Mørck. Detektiv, který během poslední akce přišel o dva své kolegy a sám byl postřelen, je povýšen na nově vytvořené Oddělení Q, které má za úkol řešit speciální případy minulosti. Se svým kolegou neznámého původu se dostane na stopu kriminálníkovi, který je poháněn čirou nenávistí.

Carl Mørck byl považován za jednoho z nejlepších kodaňských vyšetřovatelů vražd. Poté ovšem dávka kulek zastavý život jeho dvou společníků a Carl, který se neodváží tasit zbraň, obviňuje sám sebe. Po jeho návratu se zdá být povýšení poslední věcí, kterou by čekal. Nově vzniklé Oddělení Q je ale pouze oddělením dvou a Carl dostane pouze kupu dánských případů s pomocnou rukou uklízeče. Jeho kolegové se mu smějí, ale Carl se bude smát jako poslední. Jeden z případů ho zaujme natolik, že objeví nesrovnalosti svých kolegů. Jedná se o liberální političku zmizelou před pěti lety, která je považována za mrtvou. Ale není mrtvá. Alespoň zatím.

Recenze kniha:

Žena v kleci

Recenze k filmu:

Žena v kleci

Audiokniha:

Žena v kleci

Trailer k filnu Žena v kleci:

 

Autor: Jussi Adler Olsen

Zdroj: Youtube.comJussiadlerolsen.cz