Wanderlust

Hostem u Hosta

Podzimní knižní novinky nás zaplavily spolu s prvním chladným vánkem. První zářijový víkend však panovalo ryze letní počasí a Kavárna co hledá jméno se stala příjemnou zašívárnou pro blogerské setkání, tentokrát pod záštitou brněnského nakladatelství Host.

 

Processed with VSCO with s2 preset

 

Objevit kavárnu dělající čest svému názvu se pro některé stalo malým dobrodružstvím, ve stanovený čas jsme už však všichni zabírali místa u stolu v zajímavě řešeném podniku ukrytém ve vnitrobloku starého domu.
Počáteční rozpaky byly rychle zažehnány seznamovacím kolečkem, při němž se poznali i ti, co se viděli prvně. Úvod tak dál jasně podnět k dalším rozhovorům o preferované literatuře a tipům na doposud nepřečtené tituly.

 

Processed with VSCO with s2 preset

Processed with VSCO with s2 preset

 

Ostatně knihy, které pro nás Host chystá zároveň s říjnovými plískanicemi, jsou dostatečnou motivací proč se těšit na podzim a čím dál delší večery.

 

lazar-lars-keplerPopsat nadšení, s nímž vyhlížíme chystaný mysteriózní thriller Lazar asi nejde. Novinka, kterou nakladatelství Host připravuje na říjen, zůstává stále zahalená rouškou tajemství a dráždí čtenářovu zvědavost.
Policisté objeví v bytě na předměstí Osla tělo mrtvého muže. Z toho, co najdou v mrazáku, jsou v šoku. Zavražděný byl vykradač hrobů, sběratel trofejí a kanibal. Jednou z trofejí je i lebka Summy Linnové, Joonovy manželky.
O několik dní později požádá švédskou policii o pomoc německá komisařka. V kempu nedaleko Rostocku byl zavražděn sexuální násilník.
Joona záhy pochopí, že zdánlivě náhodnou souvislost mezi oběťmi nemůže ignorovat – stopy vedou k někomu, kdo má být již dávno mrtvý.

 

anatomie_skandaluAnatomie skandálu Sarah Vaughanové přichází na scénu s hrozným zločinem, přičemž prst obžaloby ukazuje na Jamese, veřejně známou osobu a manžela Sophie. Ta je přesvědčena, že manžel je nevinný a do své víry vkládá všechnu svou sílu, avšak Kate, neúprosná právnička na straně obžaloby, je odhodlána odhalit Jamesovo nitro až na dřeň. Která z žen má pravdu a lze vůbec pravdu jednoznačně definovat?

 

 

 

jmena_mrtvych_divek

Se Jmény mrtvých dívek se z mlhy s velkou slávou vyloupne Frank Rath, detektiv, jehož dobře známé již z prvního dílu série Erika Rickstada. Pokračování má dobře našlápnuto na další velký úspěch. Rachel Rathovou, neteř, kterou Frank po smrti dívčiných rodičů adoptoval, někdo pronásleduje a Rachel i Frank jsou přesvědčeni, že se jedná o vraha, jehož rukou zahynuli Rachelini rodiče. Poté, co se v oblasti začnou objevovat těla zavražděných dívek, si Frank uvědomí, že případ je mnohem složitější.

 

 

 

zpetny-razMarc Fraysse je přinejmenším ve Francii uznávanou kapacitou ve svém oboru, proto jsou novináři zvědaví, proč je světoznámý šéfkuchař svolává na tiskovou konferenci. To, že chce mistr Fraysse ukončit svou kariéru a přestat vařit, že však už nikdo nedozví. Fraysse je nalezen zavražděn a případ ani po sedmi letech nemá obžalovaného. Pokud existuje někdo, kdo je schopen případ vyřešit dokud jsou stopy ještě relativně čerstvé, je to Enzo MacLeod a jeho neopomenutelní společníci. Pátý případ série Akta Enzo autora Petera Maye vychází v říjnu.

 

 

pohrbeniGraham Masterton čtenáře ani románové postavy nikdy příliš nešetřil, tudíž něhu a ohledy neočekáváme ani v šestém díle série s komisařkou Katie Maguirovou. Křehká zrzka objasňuje případ čtyř těl nalezených pod podlahou jednoho dělnického domku. Pitva datuje těla do dvacátých let minulého století, přičemž způsob smrti napovídá, že za skonem obětí může mít prsty IRA. Na rekonstrukci takřka sto let starých vražd se můžeme těšit v říjnu.

 

 

 

bezbranniBezbranní Kati Hiekkapeltové přinášejí pokračování Kolibříka se sympatickou Annou Fekete. Ve Finsku panuje tuhá zima a Anna je postavena hned před několik případů bez vodítek. Všechny kauzy spolu nějakým způsobem souvisí, ale najít mezi nimi společného jmenovatele bude hledáním jehly v kupce sena. Bezbranní vyšli v srpnu a momentálně připravujeme jejich recenzi – současné prodloužené léto však nevytváří příliš vhodné pracovní podmínky pro dokonalé pohroužení se do děje.

 

 

 

Protože ruku v ruce s příběhy kráčí i jejich grafická stránka, připravilo pro nás nakladatelství Host i poutavý workshop. Každý správný knihomol byl měl mít svůj originální Ex libris, proto jsme si jej zkusili navrhnout.

 

Processed with VSCO with s2 preset

Processed with VSCO with s2 preset

 

Setkání s Hostem tedy bylo přínosem pro všechny recenzenty napříč žánry a navrhování loga bylo příjemným a veselým závěrem.

Děkujeme nakladatelství Host za pozvání a taky Aničce Krémláčkové za skvělou spolupráci  :)

Příště možná v Brně!