o_nas_severskekrimi

O nás

 

Začalo to v roce 2008. Český překlad románu Stiega Larssona Muži, kteří nenávidí ženy zasáhl jako blesk nejen klasické čtenáře detektivek, ale i čtenáře detektivkami dosud nepolíbené. Trilogie Milénium přitáhla pozornost k subžánru Nordic-Noir neboli skandinávské krimi a obliba severských detektivek začala od té chvíle v našich zemích raketově stoupat. Co je na severských detektivkách tak úžasného?

Především jdou k věci, jsou plné napětí, akce, překvapivých zvratů, zasazené do jasně vymezeného času a prostoru, řeší problémy realisticky vymodelovaných postav. Chytnou vás a pustí až s poslední stránkou, po jejímž přečtení čtenář zavře oči a zhluboka vydechne. Chytly i nás. Proto jsme tady. Aproto jste tu nejspíš i vy – na stránkách věnovaných severské krimi.

Pojďte a projděte s námi databázi dosud vydaných českých překladů. Mrkněte na recenze knih či audioknih. Podívejte se spolu s námi na knižní novinky. A těšte se s námi na překlady, které teprve vyjdou!

 

Pokud nám chcete cokoli sdělit, na cokoli se zeptat nebo pokud máte zájem o jakoukoli formu spolupráce, můžete nás kontaktovat na emailu:

Email: info@severskekrimi.cz

Radka Homolová, Monika Mudrová

 

radka_severske_krimiMóňa o Radce:
Hrdá Ostravačka se smyslem pro humor ve všech odstínech černé. Zapálená čtenářka nejen severské literatury.  Matka od rány, férová šéfka, markeťačka tělem i duší a webová kouzelnice. Informace zpracovává s  pečlivostí FBI a díky své nadpřirozené schopnosti domluvit všechno a s každým je rozenou lobbistkou a pilířem Severského krimi. Radka je filtr, přes který neproklouzne žádná novinka z knižního světa a nekompromisní hnací motor lenivější poloviny našeho webu.

Oblíbení autoři:
Stieg Larrson (Milénium)
Peter May (série Lewis, Útěk, Ostrov Entry)
Jussi Adler-Olssen (série Oddělení Q)

Johan Theorin (Mlhy Ölandu,Skrýš, Smršť, Mlýny osudu)
Hans Rosenfeldt a Michael Hjorth (Učedník)
Lars Kepler (Písečný muž)
Jo Nesbø (Sněhulák)
Samuel Bjørk (V lese visí anděl)
Joanne Kathleen Rowling (Harry Potter)
John Irving (Svět podle Garpa)
Daniel Keyes (Růže pro Algernon)
Thomas Harris (Červený drak)
Robert Merle (Smrt je mým řemeslem)
Samantha Shannon (Vidořád, Kostičas)
Siri Pettersen (Ódinovo dítě)
Alena Mornštajnová (Slepá mapa, Hana)
Elena Ferrante (Geniální přítelkyně, Příběh nového jména)

 

monika-severskek-krimiRadka o Monice:
Světem obchází s nosem zabořeným do knihy a bez napínavého románu nevychází z domu. Nedostatečný vzrůst vynahrazuje prostořekostí a stejně jako čivava je více slyšet než vidět. Dětmi neoblíbená učitelka ve školce, doma nadšená kuchařka a bídná hospodyňka. Žádný dort pro ni není dost velký a žádné jídlo dost pálivé. Literatura je alfou a omegou veškerých jejích koníčků; o přečteném horlivě píše a ráda analyzuje.


 

Oblíbení autoři:
Jussi Adler-Olssen (série Oddělení Q)
Peter May (série Lewis)
Lars Keppler (Svědkyně ohně)
Yrsa Sigurdardóttir (Ohnivý anděl)
Franck Thilliez (Syndrom E i Smrtící DNA)
Bernard Minier (Zkurvenej příběh)
Hans Rosenfeldt a Michael Hjorth (série Sebastian Bergman)
Michael Robotham (Amnézie)
Stieg Larrson (Dívka, která si hrála s ohněm)
Petra Soukupová (Zmizet)
Jiří Hájíček (Rybí krev)
Alena Mornštajnová (Slepá mapa)
Anna Bolavá (Ke dnu)