recenze-audiokniha-audiolibrix-lazar-lars-kepler

Recenze: Lazar – Lars Kepler (audiokniha)

O sedmém případu Joony Linny a Sagy Bauerové už jsme podávali report před nedávnem. Hledání nového učedníka v krvavém řemesle je atribut, který donutil sáhnout po Lazarovi i ty, kteří byli hluboce zklamaní předchozím Lovcem králíků.

 

2.2-lars-keplerewa-marie-rundquist

 

Ne vždy nám však okolnosti umožní plácnout sebou na gauč s knihou a nebo prostě jen dáváme při jízdě do práce přednost mluvenému slovu před hudbou a přesně pro tyto případy nám záchranné lano v podobě audioknižního Lazara hází Audiolibrix.

Lazar_kniha_audiokniha_OneHotBook

Interpretace se zhostil Pavel Rímský, ostatně jako už dříve v této sérii, což je dobrá zpráva pro všechny posluchače, kteří nalezli zalíbení v hercově hlubokém uhrančivém hlase. Jelikož pan Rímský zaštítil i předchozí díly série s Joonou Linnou a setkáváme se s ním nad vraždou už posedmé, působí audioverze Lazara příjemně útulným a důvěrně známým dojmem. Pavel Rímský do role vklouznul jako do pohodlných tepláků a už od první kapitoly proměňuje audioknihu takřka v koncert.

Kdo je na hercovo poněkud monotónní „dokumentární“ tempo řeči zvyklý, toho tato skutečnost při poslechu knihy nijak nerozhodí. Přestože se pan Rímský při interpretaci příliš neodvazuje a svůj
dramatický projev drží na uzdě, neubírá to knize na kvalitě a plynulost děje i přehlednost v poslechu zůstává neohrožená.

Zabarvení hlasu pana Rímského dokonale lícuje s povahou série a podtrhuje tak drsný naturel Lazara. Keplerovy thrillery zkrátka Pavlu Rímskému padnou jako ulité a jen těžko si pro sérii představit vhodnějšího interpreta.

Co se týče soundtracku, ani dnes nemůžeme tuto oblast hanit. Hudební podkres je opět zvolen velmi vhodně a atmosféru románu dokáže pohotově korigovat žádaným směrem.

Audioverze Lazara je tak adekvátní alternativou papírového či elektronického vydání a je tedy jen na čtenáři, která forma mu v danou chvíli přijde vhod více, my si audioknihy prostě zamilovaly.

 

 

Za recenzní audioknihu děkujeme portálu Audiolibrix.